banner-tracks

Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

1. Kaštelanska biciklijada

08/08/2015 - 09/08/2015

1. Dan, Subota 08.08.2015
Obavezni program – organizirana policijska pratnja

• 07:30 Podno križa na Malačkoj kratki govor vlasti Kaštela.
• 07:45 Kratka molitva i blagoslov učesnika.
• 08:00 Predstavnik vlasti ili gradonačelnik sirenom označava start biciklijade.
• 09:30 Dolazak Kladnjice. (16 km ukupne distance) – nakon 16 km od predhodne točke i 1,5 sata vožnje. 15 min. stanka, polazak 09:45.
• 11:15 Dolazak Unešić. (32 km ukupne distance) – nakon 16 km od prethodne točke i 1,5 sata vožnje. 15 min. stanka, polazak 11:30
• 13:00 Dolazak Drniš. kava. (49 km ukupne vožnje) – nakon 17 km od prethodne točke 1.5 sata vožnje. 30 min. stanka, , marenda i upoznavanje grada. Polazak u 13:30)
• 15:30 Dolazak Knin (69 km ukupne distance) – nakon 20 km od prethodne točke i 2 sata vožnje. Obilazak tvrđave i polaganje vijenca. Stanka od 1 sata, polazak u 16:30
Nastavlja se biciklističkim stazama
—— —— —— —— —— —— —— —— —— —— ———-
• 18:30 Dolazak Kijevo (89 km ukupne distance), ) – nakon 20 km od prethodne točke i 2 sata vožnje. besplatna večera i odmor.

2. Dan, Nedjelja 09.08.2015
Neobavezni program – Svatko po svom guštu

• 07:00 Ustajanje. Polazak 07:15
• Vožnja do crkve sv. Mihovila i panoramski pogled sa Glavice. (2 km, – 15 min vožnje, dolazak u 07:30)
• Kratka molitva u u crkvi svetog Mihovila (rušena u 2 svjetskom ratu i do temelja razorena u Domovinskom ratu ), te upoznavanje Kijeva. Polazak u 08:00
• 08:30 Dolazak na izvor rijeke Cetine. (6,5 km ukupne distance) – nakon 4 km od prethodne točke, 30 min voznje.
• Posjeta Crkvi svetog Spasa. Starohrvatska crkva iz 9 st., prva Hrvatska crkva sa zvonikom. Spomenik nulte kategorije. Polazak u 09:00
• 10:00 Dolazak Vrlika. Posjeta nadaleko poznatoj Česmi „gdje su vile kolo igrale“. Kava i upoznavanje miesta. (18 km ukupne distance) – nakon 11 km vožnje od prethodne točke i 1 sat vožnje. Stanka od 30 min. Polazak u 10:30
• 11:00 Dolazak kupalište Tabele, (22.5 km ukupne distance) – nakon 4,5 km od prethodne točke i 30 min. vožnje. Besplatno jelo, kupanje i odmor po želji. Polazak u 12:00
• Nastavak puta preko Vinalića.
• 15:00 Dolazak Bitelić. (50 km ukupne distance) – nakon 27 km od prethodne točke i 3 sata vožnje. Kratka stanka i kava. Polazak 15:15.
• 17:15 Dolazak u Sinj na 300 godišnjicu Alke. (68 km ukupne distance) – nakon 18 km vožnje od prethodne točke i 2 sata vožnje. Posjeta i molitva Gospi Sinjskoj. Stanka od 45 min. Polazak u 18:00.
• 20:00 Dolazak Dugopolje. (86 km ukupne distance) – nakon 18 km od prethodne točke i 2 sata vožnje. Kava kod hotela. Stanka od 15 min. Polazak u 20:15
• 20:45 Dolazak Klis. (92 km ukupne distance) – nakon 6 km od prethodne točke i 30 min. vožnje. Polazak u 21:00
• 21:30 Dolazak Solin. (99 km ukupne distance) – nakon 4 km od prethodne točke i 30 min. vožnje. Posjeta i zahvala Gospi od otoka te svatko na svoju stranu. Stanka od 15 min. Polazak u 21:45
• 22:30 Kaštela 45 min vožnje, 12 km od prethodne točke. Ukupna distanca 111 km.

Details

Start:
08/08/2015
End:
09/08/2015

Organizer

Unnamed Organizer
Website:
http://www.biciklijada-kastela.com/

Venue

Kaštela
Croatia (Local Name: Hrvatska) + Google Map
Nije dozvoljena bilo kakva distribucija, kopiranje, izdavanje ili komercijalna uporaba sadržaja, niti je dozvoljeno postavljanje i redistribucija ovih GPS ruta na drugim web stranicama ili drugim oblicima elektroničke i tiskane distribucije materijala bez prethodne suglasnosti udruge Dinarske staze.